СОДРЖИНА

Паметната 14-годишна Харпер влегува во извртено искрена прва љубов со најдобриот другар на брат ѝ Тили, додека го истражува нејзиниот нов феминизам и двојните родови стандарди во нивното средно училиште.
Тили и Харпер живеат на истата улица уште откако биле мали деца. Постариот брат на Харпер, Адам, му е најдобар другар на Тили. Кога Харпер се запишува во средно училиште, таа и Тили влегуваат во неочекувана врска којашто ги предизвикува очекувањата на општеството, личните идентитети и семејните сфаќања, давајќи ни искрен поглед во наивниот но сепак комплексен социјален и културен живот на денешните млади луѓе

Слики

Млади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубениМлади и вљубени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Phantom Father (2011)

  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
 • Дарлинг (1965)

  image
  Култни филм из шездесетих година прошлог века у режији великог холивудског редитеља Џона Шлезингера. Филм је 1966. године освојио 3 оскара (Џули Кристи, сценарио,...
 • Многу добри девојки (2013)

  image
  Оваа нежна младешка драма, полна со чувства, прикажува две тинејџерки од Њујорк кои доживуваат настани што носат напнатост во нивниот меѓусебен однос за време на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.