СОДРЖИНА

Преку два временски пресеци, еден поставен во текот државниот пресврт во Чиле во 1973 година, а другиот поставен во сегашноста, „Пајак“ ја истражува еволуцијата на радикалниот политички активизам како и опасниот љубовен триаголник.
Чиле, рани 1970-ти. Насилна крајно десничарска националистичка група се обидува да ја симне владата на Аљенде. И покрај жестокоста на криминалот и конспирацијата, членовите на групата: Инес, нејзиниот сопруг Хусто и нивниот најдобар пријател Џерардо извршуваат политички криминал кој го менува текот на историјата. Истовремено заплеткани во опасен и страстен љубовен триаголник, сенката на предавството засекогаш ќе ги раздели. Така е сè додека, по 40 години, одмаздата и опсесијата не го натераат Џерардо да ја оживее националистичката идеја. Но Инес сега е моќна деловна жена и додека полицијата го набљудува Џерардо и неговиот домашен арсенал, таа ќе стори сè што е во нејзина моќ за да го спречи да го открие политичкото и сексуалното минато коешто се однесува на неа и на нејзиниот сопруг Хусто.

Слики

ПајакПајакПајакПајакПајакПајакПајакПајак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аура (2005)

  image
  У Буенос Ајресу срамежљиви, епилептични стручњак за препарирање животиња Естебан Еспиноза сања савршену пљачку. Када га супруга напусти, прихвата позив пријатеља...
 • Доста је било (2002)

  image
  Жена открива да човек из њених снова уствари није оно за шта се представља. Она и њена ќерка покушавају да побегну уз помоќ њеног бившег дечка али муж почиње да...
 • Слабост (2001)

  image
  Фентон Микс долази у ФБИ да их обавести о томе да верује да је његов брат серијски убица који себе зове “Божја рука”. У флиму се кроз флешбекове описује Фентонов...
 • Касапски кучиња (1992)

  image
  Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.