poster

Добри намери

Las buenas intenciones (2019)

драма | Аргентина
Режисер: Ana García Blaya
Cinemax | 4.2.22 | 04:30

рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се преселат од Аргентина во Парагвај и со себе да ги одведат неговите деца.
Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Аманда има 10 години. Таа има двајца помлади брат и сестра и разведени родители, Густаво и Сесилија. Децата го поминуваат секој втор викенд во хаотичниот дом на татко им. Тој е човек кој ужива во животот со своите 30-годишни пријатели, жени кои доаѓаат и си одат, и со работата во продавницата за плочи што ја води со својот пријател Нестор. Но Густаво постојано заостанува со исплатата на алиментацијата за издршка на децата кон својата бивша жена, поради што Сесилија одлучува да се пресели со својот партнер и трите деца во Парагвај, каде што ги очекува ветување за подобра финансиска иднина. Густаво не може да го одбие таквиот план. Но Аманда е поприземна од татко ѝ, и кога ги открива намерите на мајка ѝ, таа кова план да остане и да живее со него во Аргентина.

Слики

Добри намериДобри намериДобри намериДобри намериДобри намериДобри намериДобри намериДобри намери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Misioni përtej detit (1988)

  сабота
  image
 • Незаведени (2017)

  сабота
  image
  Компилација на четири приказни за дилемите низ кои поминуваат луѓето без документи при своите патувања. Секоја приказна прикажува различен стадиум од патувањата...
 • Далеку од неа (2006)

  сабота
  image
  Грент и Фиона се во брак 50 години, а иако бракот им изгледа идиличен, не било отсекогаш така. Наскоро сфаќаат дека Фиона боледува од алцхајмерова болест и...
 • 13. јул (1982)

  сабота
  image
  После капитулације Југословенске војске у априлу 1941, Краљевина Италија, иако је претходно поражена, заузима Црну Гору и поставља своју марионетску владу....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.