poster

Молкот на ловецот

El silencio del cazador (2019)

трилер, драма | Аргентина
Режисер: Martín De Salvo
Cinemax | 13.10.22 | 00:50

рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Во природниот резерват во џунглата во Мисионес, Исмаел Гузман, работлив ренџер, секојдневно патролира низ планините, барајќи ловокрадци. Орландо Венек е доселеник со европско потекло, сопственик на фарма и ловец. Двајцата ги почитуваат планините на свој начин, но тоа ги доведува на спротивставени страни. Сара Вогел, посветена селска лекарка, која е омажена за Гузман и му била бивша свршеница на Венек, ќе стане центар на нивното несогласување. Зад туристичката разгледница на националниот резерват се крие свет оптоварен со тензии помеѓу различните култури кои се борат за контрола.

Слики

Молкот на ловецот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нестајање (2004)

  image
  Тревор Резник (Ц. Бале) веќ годину дана пати од кроничне несанице, претерано је ослабио, осамљен је и потпуно разочаран. На послу готово да ни с ким не...
 • Фатални исход (2017)

  image
  Филм заснован је на истинитим догаѓајима у Немачкој, када су се два путничка авиона сударила због грешке контролора саобраќаја. Прича прати животе два потпуна...
 • Преговарачка (2005)

  image
  Агентот Лора Маршан е еден од најдобрите преговарачи во кризите со заложници. Сепак, нејзиниот проблем е што работи во машко-шовинистичка сфера. Кога ќе ги здружи...
 • Колебливиот фундаменталист (2012)

  image
  Во 2001 год., еден Пакистанец по име Чангез е тазе дипломиран на “Принстон“ и сака да се збогати на Волстрит. Изгледа дека американскиот сон му е на дофат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.