poster

Дјечак на тајном задатку

The Undercover Kid (1996)

Режисер: Linda Shayne

рејтинг: 4.7/10

СОДРЖИНА

Деветогодишњи Маx Андерсон (Б. Пиерце) живи у малом мјесту Спрингвиллеу с мамом и татом. Најдражи су му пријатељи пас Бо, мачка Неллие и дјевојчица Буззy (Т. Хардy), с којом иде у школу. Маxов отац (Н. Суровy), бивши високи државни службеник, и његова супруга Миранда (С. Долан), бдију над Маxом, стога су запослили тајну агентицу Цлyде (М. Хардин) која ќе га сваки дан возити у школу и пазити на њега. Цлyде, дјевојка која је завршила најбољу обуку и савладала многе борилачке вјештине, није задовољна задатком, али убрзо заволи Маxа...

Слики

Дјечак на тајном задатку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur po Xhirohej një film (1981)

  денес
  image
 • Децата од Дуранго (1999)

  денес
  image
  Четири деца во напуштено рударско окно случајно откриваат портал за патување низ времето. Волшебното патување ги води на Дивиот Запад, во светот на крадците,...
 • Огнена стихија (2005)

  денес
  image
  Неконтролиран пожар станува најголемиот во сезоната и загрозува илјадници хектари земја. Среде пожарот има ранч на кој се наоѓаат огромен број на егзотични...
 • Четири деца и Нештото (2020)

  денес
  image
  Приказната следи четири деца на семеен одмор во Корнвол. На плажата среќаваат суштество наречено Псамид со моќ да остварува желби. Исто така се среќаваат и со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.