poster

Крзнена одмазда

Furry Vengeance (2010)

комедија, семејни | Обединетото Кралство, САД, Обединетите Арапски Емирати, Германија
Режисер: Roger Kumble
M1 Film | 21.4.22 | 02:05

рејтинг: 3.8/10
Оценка на корисникот: 8.07/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат отпор.
Несреќниот градежник сфаќа дека некоја природа е најдобро да не се гиба. Урнебесна нова комедија за целото семејство, во главната улога во „Крзнена одмазда“ е Брендан Фрејзер (МУМИЈА) како еден градежник, чиј најнов проект им се заканува на домовите на локалните шумски суштества. Шумските суштества не сакаат нивните домови да бидат вознемирувани и бараат комична одмазда, претворајќи го мирното градилиште во борбена зона од епски размери. Предводени од еден неверојатно паметен ракун, разноликата група животни е многу поинтелигентна, поснаодлива и поотпорна отколку што очекуваше нашиот херој. Се работи за човек против природа и крзна ќе летаат! КРЗНЕНА ОДМАЗДА е жива акциона комедија со компјутерски анимирани ефекти, во која глумат Брук Шилдс, Мет Прокоп (СРЕДНОШКОЛСИ МЈУЗИКЛ 3) и Кен Јеонг (МАМУРЛАКОТ, АНАНАС ЕКСПРЕС).

Слики

Крзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмаздаКрзнена одмазда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.