СОДРЖИНА

Стивен Расел е среќно оженет со Деби и е припадник на локалните полициски сили, но сериозната сообраќајна несреќа му го свртува животот наопаку. Стивен сфаќа дека е геј и решава да го живее животот во потполност - дури и ако треба да го прекрши законот. Усвојувајќи екстравагантен начин на живот, Стивен се свртува кон измама и на крајот завршува во затвор, каде се среќава со чувствителниот и слаткоречив Филип Морис. Неговата посветеност на задачата да го ослободи Филип од затвор и да изгради совршен живот со него го поттикнува да се обиде, и честопати да успее, да изврши низа невозможни измами една по друга.

Слики

Те сакам, Филип МорисТе сакам, Филип МорисТе сакам, Филип МорисТе сакам, Филип МорисТе сакам, Филип Морис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Crown Heights (2017)

  image
  When Colin Warner is wrongfully convicted of murder, his best friend Carl King devotes his life to proving Colin's innocence.
 • Дошник (2009)

  image
  Марк Витакер (Мет Дејмон) брзо напредува во гигантот на земјоделската индустрија, „Арчер Даниелс Мидленд“ (АДМ), когадознава за мултинационалниот заговор за...
 • Нова управа (2009)

  image
  Искри и куршуми летаат на сите страни кога Јапи од Вол стрит е принуден бруклинската мафија да ја воведе во рамките на законот, пред прекрасната девојка, агент на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.