СОДРЖИНА

Марго и Маргарита се две девојки со слични проблеми кои живеат во различни периоди. Едната живее во 1942 г. во Франција, а другата во 2020. И на двете татковците им се исчезнати. Магичен сандак скриен на таванот ги пренесува низ времето.
Оваа шармантна комична авантура следи две девојки со слични проблеми кои живеат во два многу различни периода. Едната живее во окупираната Франција во 1942 година, а другата во 2020. И на двете татковците им се исчезнати. Магичен сандак скриен на таванот ги пренесува низ времето во животот на другата. Преку две паралелни приказни кои се протегаат 80 години, тие се справуваат со комплексностите на времето во коешто се нашле, додека истовремено си ги бараат татковците. Забавна и духовна приказна за две девојки кои учат за довербата, љубовта, храброста и нивното место во светот.

Слики

Фантастичното патување на Марго и Маргарита

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све остало (2003)

  сабота
  image
  Романтична комедија о љубавним мукама младога њујоршког писца представља коначно признање мајстора префињене интелектуалне комике Вудија Алена (Ани Хол, Менхетен)...
 • Како се пишува љубов (2014)

  сабота
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Правилата не важат (2016)

  сабота
  image
  Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот...
 • Quality Time (2017)

  сабота
  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.