СОДРЖИНА

Хладни рат букти, а Американци имају новог крилатог хероја - модерни авион који је опремљен најбољом ласерском опремом. Када се догоди несреќа и овај авион заврши у водама у близини Малте, ситуација постаје опасна. Недалеко одатле налазе се совјетске снаге, па ЦИА моментално шаље свог најбољег агента Кена Танија, са захтевом да никако не допусти да се противници докопају овог технолошког чуда. Са друге стране ту је КГБ-ов агент Андреи, који ќе дати све од себе да управо до ове летелице доѓе.

Слики

Црни ораоЦрни ораоЦрни орао

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  вторник
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  вторник
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  вторник
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  среда
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.