СОДРЖИНА

Кенси Фи, дванаесетгодишно девојче со безграничен оптимизам и единствен поглед на светот, е инспирирана од едно чудно ново момче во школото кое верува дека може да патува низ универзумот, а исто така, таа сака да си го смири семејството.
Филмот „Среќа“, кој се одвива во живописниот австралиски крајбрежен град Албани, е класичен весел филм за сите возрасти кој ќе направи да се смеете, да плачете и да се радувате. Заснован на наградуваната книга „Мојот живот како азбука“ од Бери Јонсберг, тој претставува трогателна и искрена приказна за решителноста на едно дванаесетгодишно девојче да си го врати семејството од работ на распадот и да донесе среќа во нивните животи. Користејќи сосема уникатен пристап, Кендис Фи е незаборавна хероина чии дела ќе ги инспирираат и ќе ги израдуваат сите оние што се соочиле со проблемите на адолесценцијата и трогателноста на семејната трагедија.

Слики

СреќаСреќаСреќаСреќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur po Xhirohej një film (1981)

  вторник
  image
 • Божиќне звијезде (2018)

  денес
  image
  Еллие се враќа куќи како би помогла на обитељској фарми "божиќних звијезда", а успут добива и подсјетник на оно што је доиста блиско њезином срцу.
 • Дружината од Шугар Крик: Риба голема колку кану (2004)

  денес
  image
  Одморот на Бил Колинс едно попладне во Шугер Крик се претвора во многу повеќе од тоа кога Поетри ќе наиде на некој сокриен во мочуриштето.
 • Убавицата и ѕверот (2017)

  денес
  image
  Приказната и ликовите што ги познавате и ги сакате спектакуларно оживуваат во оваа адаптација на анимираната класика на „Дизни, „Убавицата и ѕверот, филм што ни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.