рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Кога семејството пирати Блундербус се доселува во здодевниот Сендсбороу, соседите не се среќни. Мајкл (12) и неговиот пријател пират Били (13) се обидуваат да се вклопат, но главниот непријател, Расипаниот Корнелиус, доаѓа во градот...
Обичниот крајбрежен град Сендсбороу е превртен наопаку кога пристигнува семејството Блундербус. Тие се група пирати кои се борат со мечеви и пијат рум. Додека почитуваните жители се шокирани од новиот дом на семејството, кој всушност бил брод, како и од ајкулата-чувар и од миленичето октопод, Мајкл (12) се спријателува со момчето од соседството, пиратот Били (13). Сепак, Мајкл можеби ќе го загуби својот нов пријател кога главниот непријател на Блундербусови, Расипаниот Корнелиус, одеднаш се појавува, одлучен да ги избрка пиратите назад во морето. Заедно со Елизабет (12), девојче од соседството, Мајкл и Били одат во битка против најопасниот пират на сите мориња...

Слики

Пирати од нашата улицаПирати од нашата улицаПирати од нашата улица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • На Мидлтон (2013)

  среда
  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Француски излез (2020)

  среда
  image
  Осиромашената Франсис (Мишел Фајфер), дел од високо друштво на Менхетен, ги продава последните сопствености и одлучува да живее во Париз со бесцелниот син Малком...
 • Неволји со Ди Ди (2005)

  четврток
  image
  Ексцентрична, опшествено активна и богата жена, позната по невозможните, диви авантури, потполно е изгубена кога ќе сфати дека нејзиниот татко милионер ја оставил...
 • Совршен ден (2015)

  четврток
  image
  Во 1995 година, некаде на Балканот, еден тим хуманитарци, предводен од Мамбруо, се справува со неочекувани кризи и со бирократијата во воената зона на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.