рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.12/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги гони муштериите што не можат да ги платат имплантираните органи...
Во футуристичкиот акционен трилер „Извршители“, луѓето ги продолжиле и ги подобриле своите животи со помош на високо софистицирани и скапи вештачки органи. Мрачната страна на овие медицински откритија е што ако не ја платите сметката за нив, Синдикатот ќе ви прати обучени извршители за да ја поврати својата сопственост, без грижа за вашата безбедност или живот. Џад Лоу го игра Реми, еден од најдобрите извршители за наплата на органи. Кога доживува сериозна повреда на работното место, тој се буди и дознава дека му е вградена најмодерната замена за срце што ја нуди компанијата, но има и огромен долг за неа. А како нус-појава на процедурата е тоа што тој повеќе не работи. Кога не може да ја спроведе наплатата, Синдикатот го праќа Џејк (Форест Витекер), најсилниот извршител и поранешен партнер на Реми, за да го најде. Сега, кога ловецот е ловен, Реми се здружува со Бет (Алис Брага), уште еден должник, кој го учи како да исчезне од системот. И додека тој и Џејк тргнуваат во бркотница низ пејзажот полн со манијакални пријатели и непријатели, еден човек ќе стане заштитник на илјадниците бегалци.

Слики

ИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиИзвршителиNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
 • Ip Man 4: The Finale (2019)

  денес
  image
  Ip Man has to travel to San Francisco to find a new school for his son who just gets expelled. When he attempts to get a recommendation letter from the Chinese...
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  денес
  image
  Од режисерот Џастин Лин и продуцентот Џ. Џ. Абрамс пристигнува еден од акционите филмови со најдобри критики годинава. Одејќи на спасувачка мисија во длабоката...
 • Код судбине (2009)

  денес
  image
  Капсула, који садржи предвиѓања ученика, за вријеме отварања нове школе 1958. закопана је на школском посједу. Умјесто цртежа, једна дјевојчица предала је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.