рејтинг: 4.5/10
Оценка на корисникот: 7.21/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Забава, пријателство, мода: „Сексот и градот 2“ го враќа сето тоа кога Кери (Сара Џесика Паркер), Саманта (Ким Катрал), Шарлот (Кристин Дејвис) и Миранда (Синтија Никсон) повторно се во акција во „Големото јаболко“, па и подалеку, продолжувајќи со своите енергични животи и љубовни авантури во навистина блескаво продолжение.
Што се случува откако ќе се венчате? Животот е сè она што младите дами го посакуваат, но „Сексот и градот“ не би бил тоа што е доколку животот не крие уште неколку изненадувања во себе... Овојпат во форма на гламурозна, сончева авантура што ги води жените надвор од Њујорк, на едно од најлуксузните, најегзотичните и најживите места на планетата каде зад секој агол се крие по нешто мистериозно. Тоа е бегство кое пристигнува во вистинскиот миг за четирите пријателки кои се наоѓаат во традиционалните улоги на бракот и мајчинството, но и се борат против тоа.
Сепак, понекогаш е потребно да се избега со девојките.

Слики

Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2Сексот и градот 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Месечина (2009)

  денес
  image
  Високо авторитетна судика ја залепува прељубничката на својот сопруг во тоалетот... точно на време кога во нивниот дом влетуваат ограбувачи.
 • Све о Ивиној Божиќној забави (2012)

  денес
  image
  Евелyн Wригхт (Х. Дуфф) ради у агенцији за планирање забава разних намјена. Живот јој је непрестана стрка, јер је стање увијек напето и неизвјесно: агенција, па...
 • Светилничари (2009)

  денес
  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
 • Секако, можеби (2008)

  денес
  image
  Политички консултант се обидува да ѝ го објасни потенцијалниот развод, како и поранешните врски, на својата 11-годишна ќерка.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.