СОДРЖИНА

Во Лос Анџелес, Морис и Дејв се патувачки продавачи на квалитетни бифтеци. Продажбата им оди тешко, па сега се соочуваат со отказ. На Морис му требаат пари за да се запише во последниот семестар од школата за акупунктура, а неодамна разведениот Дејв има потреба од пари за да купи подарок за својата ќерка. Кога нивниот последен клиент ја отвора вратата, а тоа е една прекрасна жена што го бендисува Морис, продажбата ја прекинува очајниот повик од еден пријател кој сака да се самоубие. Надевајќи се дека сепак ќе го продадат месото, Морис и Дејв се нудат да ја однесат во куќата на пријателот, а таму проблемите се зголемуваат. Соочени со пиштоли, платени убијци и женски тајни, продажбата е последното нешто што им е на ум. Дали ќе го кркаат стапот?

Слики

ПечениПечениПечениПечениПечениПечениПечени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
 • Грди и опасни (2017)

  image
  Група крадци со физичка попреченост има план да ограби банка. По грабежот, четворицата крадци се судираат околу поделбата на пленот, при што сите се втурнати во...
 • Дама која убија (1992)

  image
  Притиснути су чињеницом коју тврди њихов надреѓени да су лопови женска банда која шверце оружје а при том имају и сиду. То увелике отежава њихов задатак.
 • Малиот маж (2006)

  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.