рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

„Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата, независноста и вљубувањето.
„Рај“ е филм за еден религиозен протестантски камп и се одвива во текот на една летна недела во архипелагот на Хелсинки. Алиса е интелектуално самосвесна и неверничка, Јена е многу самоуверена, а Пану е “преплашената птичка“. Големо влијание врз искуството на овие тинејџери имаТина, млада и ревносна свештеничка. „Рај“ е филм за групните идентитети и за прифаќање на вредностите на другите.

Слики

РајРајРајРајРајРајРајРај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.