рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

За време њеног опоравка од лома руке у болници у Лос Анѓелесу, једна девојчица - Александрија, се спријатељи са Рој Вокером, каскадером, који се такоѓе тамо опорављао јер је остао парализован након фаталног пада. Он почиње да јој прича интересантне приче о шесторици ликова: Луиѓију, експерту за експолозиве, о једном америчком Индијанцу; о одбеглом робијашу; о мачеваоцу из Источне Индије; о маскираном бандиту и о Чарлс Дарвину - она ускоро бива увучена и омаѓијана свим тим причама и почиње да јој се меша стварност и фикција.

Слики

Пад

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херакле (2005)

  image
  Како син на Зевс, најмоќниот од сите богови, и Алкмен, принцезата на Теба, Хераклеја го сакале сите освен Хера, сопругата на Зевс. За да му се одмазди на својот...
 • Зелениот витез (2021)

  image
  Епска авантура заснована на легендата за Артур која ја раскажува приказната за сер Гевин (Дев Пател), тврдоглавиот внук на кралот Артур, кој тргнува во поход да...
 • Хари Потер и даровите на смртта 2 (2011)

  image
  Филмскиот настан на генерацијата завршува во вториот дел од последното поглавје на монументалниот серијал „Хари Потер“. Во последниот предизвик меѓу ѕидовите на...
 • Господар на прстените: Враќање на кралот (2003)

  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.