poster

Волас и Громит: Погрешни панталони

The Wrong Trousers (1993)

Режисер: Nick Park

рејтинг: 8.3/10

СОДРЖИНА

Еден таинствен пингвин, кој е всушност безмилосен криминалец, и еден чифт автоматизирани технопанталони се состојките за овој хумористичен трилер во кој кроткиот Волас станува соучесник на еден смел грабеж на дијаманти.
Анимација на Ник Парк, наградена со „Оскар“. Финансиите се слаби на ул. „Вест Волаби“, па Волас е присилен да прими кираџија. За жал, кираџијата е еден намќорест пингвин, кој излегува дека е и злогласениот криминалец Федерс Мекгро. Кога Мекгро приспособува еден од изумите на Волас (автоматизираните технопантолани) и го присилува да украден еден скапоцен дијамант, Громит пристигнува во спасувачка мисија. Во финалето еден воз минува низ куќата на Волас и Громит додека познатата двојка се обидува да го совлада Федерс еднаш и засекогаш.

ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 30 мин

Слики

Волас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталониВолас и Громит: Погрешни панталони

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Волас и Громит: За малку (1995)

  денес
  image
  Кога Волас и Громит одат да мијат прозорци, Волас се вљубува во Вендолен, сопственичката на една продавница за волна. Во меѓувреме, Громит е наместен за убиството...
 • Балто (1995)

  денес
  image
  Мешавина вука и хаскија, Балто не зна којој раси припада. Неприхваќен од обе стране Балто проналази праве пријатеље: гусана Бориса, поларне медведиќе Муку и Луку,...
 • Џиновската авантура на Том и Џери (2013)

  денес
  image
  Том и Џери живеат со Џек во еден парк, кој наликува на бајка. Џек е очаен да го спаси паркот од еден алчен милијардер. Благодарение на неколку волшебни гравчиња,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.