рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 2/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Во руската воена база во срцето на Африка се чувствуваат ефектите од крајот на Студената војна. Главниот офицер сега се бори против многу опасен непријател, а на видик е и недостатокот на храна, бидејќи војниците мораат да ја делат храната со локалното население. Кога локалниот племенски лидер ќе ги замоли војниците да убијат див слон кој веќе има згазено тројца луѓе, офицерот е соочен со нов проблем: како да го отстрани трупот на слонот од селото? Племенскиот старешина во знак на благодарност им подарува три кози, а офицерот испраќа двајца војници во опасна мисија да пронајдат трактор за итно отстранување на трупот на слонот.

Слики

ЕкваторЕкваторЕкваторЕкватор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Краљеви Мускетари (2018)

  image
  Мускетарите Д'Артањан, Портос, Арамис и Атос, прикажани во самопоироничен стил, влегуваат во серија авантури за да го спасат кралот Луј XIV.
 • Добри момци (2019)

  image
  Након што је позван на своју прву журку где ќе бити љубљења, дванаестогодишњи Макс почиње да паничи, јер не уме да се љуби. У жељи да се истакне, Макс и његови...
 • Маx Релоад и Нетхер Бластерс (2020)

  image
  A small town video game store clerk must go from zero to hero after accidentally unleashing the forces of evil from a cursed Colecovision game... Max Jenkins'...
 • Далечни роднини: Револуција (2016)

  image
  Повторно ја гледаме популарната двојка Жан Рено и Кристијан Клавие! Дваесет и три години по првиот, и осумнаесет години по вториот дел, ни доаѓа третото...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.