рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко патување е луда мешаница на два света којшто открива колку далеку ќе одат некои родители за да се поврзат со своите деца. Кога Леброн и неговиот млад син Дом се заробени во дигиталниот простор од непријателска вештачка интелигенција, Леброн мора да ги врати дома на безбедно со тоа што ќе ги предводи Душко Долгоушко, Лола и недисциплинираната банда од Шашавите цртани во победа на теренот против дигиталните шампиони на вештачката интелигенција: моќен список на професионални кошаркарски ѕвезди какви што досега не сте ги виделе.

Слики

Спејс Џем: Ново наследство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алвин и верверичките (2007)

  среда
  image
  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што...
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  среда
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Брчки (2011)

  среда
  image
  Заснован на истоимениот стрип Пак Рок, награден во 2008 година со Шпанската национална награда за стрип, филмот „Брчки“ го прикажува пријателството помеѓу Емилиј...
 • До твојата последна смрт (2019)

  четврток
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.