СОДРЖИНА

ТЕМНИ УЛИЦИ е стилски ноар филм во вид на грозничав сон со блуз музика, заведување и убиство. Поставен во визуелно импресивна фантазија од 1930-те, ТЕМНИ УЛИЦИ е приказна за Чез Девенпорт (Гејбриел Ман), смел но наивен плејбој кој го поседува најжешкиот нов ноќен клуб во градот – „Кулата“. Опкружен со блуз музика која ја обожува и заробен во триаголник помеѓу две прекрасни пејачки во клубот (Бијоу Филипс и Изабела Мико), на Чез му завидува секој маж; но, неговиот волшебен живот излегува од контрола. До гуша е во долгови и прави лоши избори кои се закануваат да го разурнат неговиот свет од сништата. Неочекуваното самоубиство на неговиот татко изгледа помистериозно и почудно, колку повеќе Чез го истражува. Додека Чез е длабоко вовлечен во мрежата на лаги и предавство, тој повеќе не знае кому да верува или од кого да се плаши.

Слики

Темни улициТемни улициТемни улициТемни улициТемни улициТемни улициТемни улициТемни улициТемни улици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стокхолм, Пенсилванија (2015)

  image
  Една млада жена (Саорис Ронан) која била киднапирана од непознат човек кога имала само пет години, се враќа дома кај своето семејство кое одвај го препознава. Таа...
 • Човечки фактор (2021)

  image
  Мистериозна инвазија на домот го потресува космополитското семејство од средната класа. Обидувајќи се да го разберат инцидентот, нивните сведоштва за тоа што се...
 • Boyfriend Killer (2017)

  image
  After the death of her son in a car crash, a grieving woman starts to suspect that his vindictive girlfriend set it up to look like an accident.
 • Бескрајна бура (2022)

  image
  Додека се искачува на планината Вашингтон во Њу Хемпшир, искусна алпинистка (Наоми Вотс) одлучува да се врати назад пред да стигне до врвот зашто се приближува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.