СОДРЖИНА

„Лоши патишта“ е составен од навидум неповрзани кратки приказни кои се одвиваат во регионот Донбас и ја доловува воената траума и општествениот распад преку серија од тензични и трагични средби помеѓу туѓинци.
Прикажани се четири кратки приказни кои се одвиваат по патиштата на Донбас за време на војната. Нема безбедни места и никој не може да сфати што всушност се случува. Дури и кога се заробени во хаосот, некои успеваат да покажат авторитет врз другите. Но во овој свет, каде што утрешниот ден можеби никогаш нема да дојде, не се сите беспомошни и бедни. Дури и на најневините жртви можеби им доаѓа редот да ја преземат контролата.

Слики

Лоши патиштаЛоши патиштаЛоши патиштаЛоши патиштаЛоши патишта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До виѓења, децо (1987)

  image
  Зима 1943. године. Јулиен (Г. Манессе) похаѓа католичку школу у окупираној Француској, у којој и живи с осталим ученицима. Једнога дана равнатељ школе, свеќеник...
 • Toka jonë (1964)

  image
  Events take place in a village of Northern Albania during the first years following Liberation. After many years Loke returns to her children with the hope of...
 • Чуварке (2017)

  image
  Година 1915: мушкарци су на фронту, а жене морају да преузму улоге чуварки фарми. Мајка, Ортенс, неуморна радница, запошљава Франсин, девојчицу из сиротишта, да...
 • Оркестар једне младости (1985)

  image
  За време рата, из окупираног и блокираног Краљева, прешао је на слободну територију ватрогасни оркестар, свирајуќи немачке парадне маршеве. И у окрутним ратним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.