СОДРЖИНА

Ели, невработена наставничка по ликовна уметност, е принудена да ја прифати работата во Одредот на Дедо Мраз за да му помогне на богатиот вдовец и неговите две ќерки повторно да ја откријат магијата на Божиќ. Додека Ели се труди да го подигне празничното расположение со божиќни украси, колачи и со купување, нејзината добрина е наградена со неочекуван подарок: со љубов!

Слики

Одредот на Дедо Мраз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Çifti i lumtur (1975)

  image
 • ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА (1998)

  image
  Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш...
 • Против Кинга (1974)

  image
  Деца малог града скупљају новац за чамац, који им непрестано одузима силеџија. Не знајуќи како да му се одупру, у приспелом болесном скитници, некадашњем боксеру,...
 • Ангелски очи (2001)

  image
  Мистериозен човек го привлекува борбена полицајка и меѓу нив почнува необична врска бидејќи не е сè како што изгледа.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.