poster

Хартиена каша

Papier-Mache (2020)

комедија, драма | Руската Федерација
Режисер: Vitaliy Suslin

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

И покрај тоа што станува жртва на измамници и се мачи да заработи за живот, Иван, типичен мал човек од руската провинција, ја задржува својата наивна доверба во луѓето и невиното восхитување кон животот и убавината.
Иван Лашин, млад човек кој живее со мајка му на село и работи дома, се запознава со режисерот Виталиј Суслин. Младиот човек му раскажува на режисерот за својот живот, тие заедно пишуваат сценарио, и така се раѓа играниот филм „Глава. Две уши“, во кој Иван се игра себеси во главната улога. Најважниот фестивал во Русија, „Кинотавр“ го прогласува за најдобро сценарио и филмот ја добива наградата од Здружението на филмски критичари во Русија. Неколку години подоцна, Виталиј и Иван снимаат нов филм кој зборува за животот на Иван после фестивалите: дали се променил, кои се неговите соништа?

Слики

Хартиена кашаХартиена кашаХартиена кашаХартиена кашаХартиена кашаХартиена кашаХартиена каша

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.