СОДРЖИНА

Корентин, 9-годишниот син на Пол и Софија, има само пријатели како него во школото Бањоле. Кога неговите пријатели заминуваат во приватно школо во Париз, неговите родители се преплашени. Отсега, Корентин е единствен во класот...
Како што знаат сите, децата не прават разлика помеѓу социјалните класи, бојата на кожата или религијата. Но зошто тогаш Корентин, 9-годишниот син на Пол и Софија, има пријатели само како него во јавното школо Бањоле? Кога неговите пријатели заминуваат во приватно школо во Париз, неговите родители се преплашени. Отсега, Корентин е единствен во својот клас. Но единствен што?

Слики

Класна борбаКласна борбаКласна борбаКласна борбаКласна борбаКласна борбаКласна борба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Хлор (2013)

  image
  Семејство од предградието се обидува да го сочува животот на висока нога во претерано материјалистичкото друштво Нова Англија. Кога климактеричната сопруга ќе го...
 • To the Beat!: Back 2 School (2020)

  image
  Competition becomes fierce in the sequel to the hit teen comedy To The Beat as twins Mackie and Mia plus their arch rival and former neighbor Avery, along with...
 • Рента дете (1995)

  image
  Меѓутим, ова идеја у почетку неќе бити добро прихваќена од стране локалног становништва, али знатижеља и време, учиниќе да наизглед миран део града постане право...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.