poster

Крвно сродство

Kindred (2020)

драма, хорор, мистерија, трилер | Обединетото Кралство, Обединетите Арапски Емирати, Германија, Ирска
Режисер: Joe Marcantonio

рејтинг: 5.1/10

СОДРЖИНА

„Крвно сродство“ ја следи ранливата трудница Шарлот која е задомена од мајката на неодамна починатото момче и нејзиниот посинок. Опседната со халуцинации, расте сомнежот на Шарлот за намерите на Маргарет и Томас во врска со бебето.
Кога нејзиното момче Бен ненадејно умира во несреќа, бремената Шарлот (Тамара Лоренс) колабира кога го дознава тоа. Таа се буди во семејната куќа на Бен, стара куќа што се распаѓа сред никаде со напорната мајка на Бен, Маргарет (Фиона Шо), и неговиот полубрат Томас кој сака да контролира, (Џек Лоуден). Тие се одлучни да се грижат за неа, барем додека се роди бебето. Обземена од тага и сѐ повеќе прогонувана од визии можеби предизвикани од бременоста, Шарлот ја прифаќа нивната помош. Но како што поминуваат деновите, така се засилуваат нејзините визии, и таа почнува да се сомнева во намерите на семејството. Нејзиниот сомнеж расте дека тие можеби се обидуваат да ја контролираат неа и нероденото бебе.

Слики

Крвно сродство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  денес
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  денес
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  денес
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  денес
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.