СОДРЖИНА

Стенли, остарен работник за брза храна, ги минува деновите работејќи во локалниот ресторан со неговиот млад колега Џевон. Стенли најавува дека ќе ја напушти работата, а неговата последна смена се развива во нешто што никој не го предвидел.
Стенли (Ричард Џенкинс), остарен работник за брза храна, планира да даде отказ по 38 години работа во трета смена во ресторанот „Оскарс чикен енд фиш“. Неговиот последен викенд добива пресврт кога ја тренира својата замена Џевон (Шејн Пол МекГи), талентиран но закочен млад писател чија провокативна политика постојано го доведува во неволји. Овие двајца, кои имаат многу малку заеднички работи, се заедно само поради околностите. Стенли, отпадник од средно школо кој гледал како животот му поминува низ прозорецот на ресторанот, гордо ги објаснува нијансите на работата. Додека Џевон, колумнист кој е многу попаметен за да врти хамбургери, смета дека нивниот труд е експлоатиран. Искра на другарство се појавува за време на долгите ноќни часови во тивката кујна.

Слики

Последната сменаПоследната сменаПоследната сменаПоследната сменаПоследната сменаПоследната смена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  денес
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Мале невине лажи 2 (2019)

  денес
  image
  Неколико година након онога што се догодило у "Лес петитс моуцхоирс (2010)", узнемирен и на ивици депресије, Макс одлучује да сам проведе један дуг викенд у...
 • Договор живота (1999)

  денес
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Се викам Сара (2007)

  денес
  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.