СОДРЖИНА

У време златне грознице 1896. године сви ќе окушати своју шансу и пробати да се обогате. Џеф Вебстер ово време користи како би продавао стоку људима који одлазе у потрагу за златом. Из овог разлога он креќе на пут из Виоминга у Сијетл. Након тога укрцава се и на брод како би допутовао до Скагваја, а потом креќе и ка граду Досон.Иако на последњу дестинацију стиже уз доста закашњења, он се среќе са партнером Беном Татумом, па и сам непланирано улази у посао са златом. У исто време, згодни, али врло антипатичан Џеф уживаќе у пажњи двеју жена. Судбине ќе се преклопити, а крајњи резултат биќе сасвим неочекиван.

Слики

Далека ЗемљаДалека Земља

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • По секоја цена (2015)

  денес
  image
  Кога пристигнува во Кина со намера да донира бубрег за својата болна внука, Дикон (Жан-Клод Ван Дам), поранешен таен агент, станува жртва на трговци со човечки...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Смртоносна трка (2008)

  денес
  image
  Озлогласениот затворски директор го тера поранешниот затвореник Џенсен Ејмс да се натпреварува во најпопуларниот постиндустриски спорт во кој затворениците мора...
 • Ваѓење (2020)

  денес
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.