рејтинг: 3.5/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Настасја Кински тражи лек за вирус који прети целом човечанству! Суочен с непрекидним терористичким претњама безбедности САД-а, врховни командант америчке војске, у сарадњи са председником Камперсом у једном провинцијском селу, у обрамбене сврхе експериментисе употребу бојних отрова. Када се операција отме контроли, доќиќе до трагедије у којој гину сви становници села... Сест месеци касније тим владиних научника предвоѓен докторком Гален Бронти (Н. Кински), стручњакињом за отрове и самохраном мајком тинејџерке Максине, сазнаје да се над Америком надвила нова смртоносна претња источноеуропске терористичке организације "Сјајни мач"

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  денес
  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Багдад во мојата сенка (2019)

  денес
  image
  Кафулето „Абу Навас“ е популарно место за ирачките бегалци во Лондон. Кога Насир, религиозен фанатик и внук на поетот Тауфик, ги напаѓа пријателите на чичко си,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.