СОДРЖИНА

Алисон е успешна новинарка која се занимава со сериозни теми, но сака промена и одлучува да напише статија за писателката Анабела Ли која секогаш пишува на ранчот Клејборн. Алисон одлучува да помине неколку дена на ранчот за да добие подобар впечаток, но кога доаѓа на ранчот, таа го запознава Хенк. Наскоро открива дека се заљубува во Хенк, но уредничката ја бара назад поради една голема сторија. Дали Алисон ќе ја одбере кариерата или ќе го следи своето срце?

Слики

Љубов на ранчот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заљубљена у Риму (2019)

  недела
  image
  Глумица добива велику улогу у Риму, а упознаје и америчког новинара који пише чланак о њој.
 • 10 sдесет работи кои треба да ги направиме пред да раскинеме (2020)

  недела
  image
  Кога Ебигејл, самохрана мајка на две деца, забременува после една ноќ помината на Бен, овој необичен пар ќе се обиде да се избори со новонастанатата ситуација.
 • Магична нараквица (2020)

  денес
  image
  Холи, дизајнерка на накит, наоѓа загубена магична белезица и се здружува со истражувачкиот новинар Грег надевајќи се дека ќе го најде сопственикот и ќе ја врати...
 • Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер (2020)

  Утре
  image
  Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.