Оценка на корисникот: 7.7/10
(90 гласови)

СОДРЖИНА

Кејт е верна помошничка на уредничката на еден весник, но сака и самата да стане новинарка. Кејт предлага идеја што веднаш ѝ се допаѓа на уредничката, но таа задолжува еден друг новинар, Дру, да ја напише статијата, а Кејт оди со него како помошничка. Работејќи заедно, тие откриваат повеќе топли љубовни приказни во малиот град, но дали љубовта на сите околу нив ќе ја поттикне и нивната љубов?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Резервирај го датумот (2012)

  image
  Сара почнува да се соочува со своите недостатоци откако го одбива брзото запросување на нејзиното момче и наскоро влегува во обновена романса. Во меѓувреме,...
 • Им давам година (2013)

  image
  Нет и Џош се пресреќни, и покрај своите разлики, иако пријателите и семејството не се убедени дека бракот ќе им трае. Ќе им опстане ли бракот додека наближува...
 • Потстанарка (1992)

  image
  Архитектот Њутон Дејвис изградил куќа од соништата за својата девојка од соништата, во надеж дека таму ќе живат среќно до крајот на животот. Единствен проблем е...
 • Двоје сувишних (1996)

  image
  Арт је талентовани сликар и власник мале галерије. Пре четири године, после смрти мајке, доселио се са оцем из Италије. По доласку, са Глориом и Манием отвара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.