рејтинг: 3.8/10
Оценка на корисникот: 6.9/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Напуштајќи ги своите сништа да стане ветеринарка, Маја Дулитл и нејзиното куче, Лаки патуваат во Лос Анџелес, каде нејзиниот талент за зборување со животните ѝ ја носи работата како водителка во разговорно шоу за животни со познатата наследничка, Тифани Монако. Но, токму кога Лаки почнува да се вљубува во една кучка со педигре, Маја се одљубува од глупавите идеи на Тифани за тоа како да им се помогне на животните. Токму кога Маја мисли дека засекогаш ќе биде заробена во Холивуд и никогаш нема да стане ветеринар, Лаки, неговата нова девојка и целото стадо од животински пријатели се појавуваат за да го спасат денот.

Слики

Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5Д-р Дулитл 5

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпијунка Харијет: рат блогова (2010)

  image
  Харијет ќе учинити све да би победила на такмичењу за блогера године, па чак и лагати о својој вези са доброќудним Скандером.
 • Шоуто на кучето и понито (2018)

  image
  Трогателен филм за коњ и пони.
 • Back of the Net (2019)

  image
  A new student at a soccer academy is determined to beat her rival's team in the national tournament.
 • Спашавање деда мраза (2014)

  image
  Деветогодишњи дечак Том проналази Деда Мраза како се крије у њиховој гаражи, након што су му се срушиле санке. Пошто хитно мора да се врати у Лапонију на време,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.