СОДРЖИНА

Кога Волас и Громит одат да мијат прозорци, Волас се вљубува во Вендолен, сопственичката на една продавница за волна. Во меѓувреме, Громит е наместен за убиството на една овца и е ставен во затвор.
Анимацијата на Ник Парк, „За малку“, наградена со „Оскар“, на публиката ѝ го покажува младиот овен Шон. Бизнисот со миење прозорци на Волас и Громит цвета, а во воздухот има љубов кога Волас се вљубува во сопственичката на една локална продавница за волна, прекрасната Вендолен Рамсботом. Но, Волас има нов изум, машина за плетење, па сето тоа води до големи авантури.

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 30 мин

Слики

Волас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малкуВолас и Громит: За малку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Радознали Џорџ 3: Повратак у џунглу (2015)

  денес
  image
  Радознали Џорџ полази у велику авантуру у свемиру. Меѓутим, његова летелица пада у афричке џунгле, одакле он креќе на незаборавно путовање са својим новим...
 • Лоракс (2012)

  денес
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Дружина из џунгле (2017)

  денес
  image
  Маурице можда изгледа као пингвин, али он је прави тигар изнутра! Одгојен од стране тигрова, он је најсмотанији Кунг фу мајстор икада. Заједно са својим...
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.