рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Марта, 40-годишен неврохирург, се вљубува. Таа ја отфрла блескавата американска кариера и се враќа во Будимпешта за да започне нов живот со еден маж. Но кога го наоѓа, љубовта на нејзиниот живот тврди дека никогаш порано не се сретнале.
Марта Визи (Наташа Сторк) е унгарски неврохирург која изградила кариера во САД. По кратката средба со колегата Јанош Дрекслер (Виктор Бодо), лекар специјалист за мозок и автор, на медицинската конференција во Њу Џерси, нејзиниот живот е превртен наопаку кога сфаќа дека тој е “човекот што го барала“. Таа се враќа во Будимпешта, чекајќи да се сретне со човекот што го сака. Но кога Јанош не се појавува на нивниот набрзина организиран состанок кај Мостот на слободата, Марта го бара во неговата болница, каде што тој ѝ кажува дека воопшто не се сеќава дека се сретнале некогаш. Дали Марта се сретнала со двојник? Дали Јанош се преправа дека не ја познава? Или таа едноставно си ја замислила нивната наводна врска, внимателно обмислувајќи го “секој детаљ за да можам и јас да верувам дека се случило“?

Слики

Подготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен периодПодготовки да бидеме заедно на неопределен период

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  петок
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  петок
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  петок
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  петок
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.