Оценка на корисникот: 8.1/10
(98 гласови)

СОДРЖИНА

Кога непредвидлива пандемија предизвикува луѓето да развијат ненадејна амнезија, средовечниот Арис се вклучува во програма за закрепнување која им помага на пациентите без лични документи да изградат нови идентитети.
Среде светската пандемија која предизвикува ненадејна амнезија, средовечниот Арис (Арис Серветалис) се вклучува во програма за закрепнување која им помага на пациентите без лични документи да изградат нови идентитети. Снимајќи ги дневните задачи на камера за да може да создаде нови сеќавања, Арис повторно влегува во секојдневниот живот и се запознава со Ана (Софија Георговасили), жена која исто така е на закрепнување. Преку безизразни, чудни и надреални слики, грчкиот сценарист и режисер Кристос Нику прикажува шармантна рефлексија на сеќавањето, идентитетот и загубата, истражувајќи како општеството може да се справи со неповратна епидемија преку приказната за самооткривањето на еден човек.

Слики

ЈаболкаЈаболкаЈаболкаЈаболкаЈаболкаЈаболкаЈаболка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јастог (2015)

  image
  Јастог је мрачна, али и комична љубавна прича у којој је проналажење љубави питање живота и смрти. Љубавна прича смештена у блиску будуќност где све људе који су...
 • Време на љубовта (2018)

  image
  Генијалениот тинејџер Стилман е предодреден за големи нешта, но ненадејно го напушта девојката. Тој решава да направи временска машина и да се обиде да добие...
 • Дечак и његов пас (1975)

  image
  Младиќ Вик и његов пас Блад с телепатским моќима, лутају постапокалиптичним светом након нуклеарне катастрофе тражеќи секс и храну. Вик (Дон Јохнсон) налети на...
 • Аутопут број 60 (2002)

  image
  Нил Оливер је младиќ који је упаво матурирао. Његов отац, који га једноставно обожава, поклања му кабрио аутомобил као награду за остварени успех. Не знајуќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.