рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Агата патува во Багдад и дознава дека на наивниот млад архитект Макс му треба нејзината помош за решавање серија убиства во раскошната вила во која престојуваат.

Слики

Агата и клетвата на ИштарBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay Rights

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето (2021)

  image
  Славната стројничка Енџи Доув (Даника МекКелар) се наоѓа среде уште едно убиство, овој пат во истиот музеј каде што татко ѝ, пензионираниот полициски детектив Ник...
 • Шангај (2010)

  image
  Драма од периодот на 40-те во која еден американски емигрант, кој се враќа во Шангај во месеците пред Перл Харбор, за истрагата на смртта на еден пријател, се...
 • У знаку јарца (1949)

  image
  Ирац Чарлс Адер, 1831. путује у Аустралију како би започео нови живот, уз помоќ роѓака који је тамо гувернер.Тамо упознаје моќног земљопоседника и бившег...
 • All Creatures Here Below (2018)

  image
  Gensan (David Dastmalchian) and Ruby (Karen Gillan) live on the fringes of society in Los Angeles, struggling to survive in the face of abject poverty. On a...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.