рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Дечак - песник, ученик - пешак, живи наизглед у романтичној средини планинског села. Другови су му мали пас, бели зец, снег и крошње дрвеќа, точак воденице. У том амбијенту настају и његови први стихови. Изненада, све се мења. Потребно је то малом човеку много снаге како би победио неспоразуме са новом средином, са ритмом великог рада у који је прешао да живи. Ипак праве вредности се увек искажу, па тако и дечак налази своје место под сунцем. А и родитељи понешто науче од деце...

Слики

Маховина на асфалтуМаховина на асфалту

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Mimoza llastica (1973)

  понеделник
  image
  Mimoza is a haughty girl who only argues with her friends. However, through experiences and advice, she will change and become friendlier.
 • Веном 2 (2021)

  понеделник
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Племе на виножитото (2008)

  понеделник
  image
  Шестмина туѓинци ќе ја освојат главната награда на една од најголемите интернет компании. Три девојки и три момчиња ќе добијат платено сместување во една...
 • ВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОР (2004)

  вторник
  image
  Осумгодишната Марта и четиригодишната Линда остануваат со тетка им Уна кога родителите ќе им отидат да бараат работа. Запознавајќи ја тетка им Уна како вистинска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.