poster

Венчање господина Дарсија

Marrying Mr. Darcy (2018)

Режисер: Steven R. Monroe

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

Неких шест јесеци након што су се упознали на изложби паса, учитељица Елизабетх Сцотт (Циндy Бусбy) и пословни човек и филантроп Донован Дарцy (Рyан Паевеy) веома су заљубљени и управо венчани. Планирању мало јесење венчање, уз помоќ мајке и сестре. Како време пролази, а договори за венчање постају све разраѓенији, Елизабетх осеќа терет очекивања с којим ќе се суочити као гѓа. Дарцy. Што је још горе, сам Донован је заокупљен својим послом и све јој је недоступнији. Подсетивши се још једном на огромне разлике меѓу њима, Елизабетх не може да се не запита: треба ли се удати за Мр. Дарцy?

Слики

Венчање господина Дарсија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Еден во милион (2001)

  недела
  image
  Александра, 35-годишна кариеристка е во шок кога Марк ќе ја остави поради својата љубовница, на денот кога одлучува да му роди бебе. Оти ќе стане слободна жена...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  денес
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Пресврт на судбината (2016)

  денес
  image
  Џеф е вдовец на кој му е тешко повторно да почне да излегува, а Кели има слични проблеми по разводот. Џеф прифаќа работа во еден кориснички центар за автомобили,...
 • Рулебоок оф Лове (2021)

  денес
  image
  Љубавни филм. Талентираној кухарици Цоуртнеy Престон живот се окрене наглавачке након смрти оца, главног кухара у обитељском ресторану. Обитељском послу пријети...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.