poster

Островот на лагите

La isla de las mentiras (2020)

драма, историски | Шпанија, Аргентина, Португалија
Режисер: Paula Cons

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1921, бродот „Санта Изабел“ носел 260 шпански емигранти во Америка, кога потонал многу близу до островот Салвора. Само три жени од островот дошле да помогнат и спасиле 50 луѓе, херојско дело што ќе ги чини многу скапо.
Во 1921, паробродот Санта Изабел носел 260 шпански емигранти во Америка, кога потонал многу близу до островот Салвора во Галиција, Шпанија. Само три жени од островот дошле да помогнат и успеале да спасат 50 патници. Додека жените се величаат како хероини, сомнежот дека несреќата е провоцирана почнува да се шири како пожар. Главниот иницијатор на гласините е аргентински новинар, кој пристигнува на островот да ја покрие приказната. Додека новинарот продолжува да напредува во неговото иследување, притисокот врз трите жени се зголемува. Има многу неодговорени прашања и како што вистината полека почнува да излегува на виделина, хероините ќе почнат да ја губат нивната невиност и традиционалниот живот на островот ќе се смени засекогаш.

Слики

Островот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагитеОстровот на лагите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дан дужи од године (1971)

  image
  Филм о људима, о једном граду, о Бањалуци за време катастрофалног земљотреса 27. октобра 1969. Филм који говори о обичним људима у једном необичном догаѓају, а...
 • У лавиринту лажи (2014)

  image
  Франкфурт 1958. - Нико не жели да се сеќа времена нацистичког режима. Млади тужилац Јохан Радман долази до докумената који ќе помоќи да се покрене поступак против...
 • Првиот крал (2019)

  image
  Ромул и Рем, двајца овчари и лојални браќа, учествуваат во патешествие кое едниот ќе го доведе до тоа да биде основач на една од најголемите нации. Но судбината...
 • Jail Caesar (2012)

  image
  The early life of Roman ruler Julius Caesar as told in three working prisons in South Africa, the U.K., and Canada. A small group of professional actors is joined...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.