poster

Adam and Evalyn

Adam and Evelyne (1949)

комедија, романса | Обединетото Кралство
Режисер: Harold French

рејтинг: 6.2/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дан за памќење 2 (2017)

  image
  Пар из средње школе Оливиа и Мицк неочекивано се среќу након 25 година и постају партнери у воѓењу одмаралишта за вјенчања. Радеќи заједно схваќају да им пословна...
 • Умеш ли да чуваш тајну? (2019)

  image
  Романтична комедија о девојци која на путу у авиону исприча своје тајне потпуном странцу надајуќи се да га више неќе видети, ипак врло се изненади кад га сретне...
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Приземјени за Божиќ (2019)

  image
  Зимска бура ги приземјува пилотите Нина и Брејди за Божиќ, оставајќи ги да ја поминат неделата кај родителите на Нина. Додека се на празничната забава, Нина и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.