рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 2.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните две деца, Каја и Никола, се длабоко поделени дали да останат или да заминат.
Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Поделени на ‘избрани’ и ‘непосакувани’, луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните две деца, Каја и Никола, се длабоко поделени дали да останат или да заминат. Уште од исчезнувањето на нивното трето дете, Ика и Матија не го наоѓаат начинот да ја надминат траумата и расцепот меѓу нив се зголемува секој ден. Со своите мистични откритија, зората поттикнува серија настани кои даваат јасно на знаење дека игнорирањето на екстремизмот и избегнувањето на соочувањето со личните трауми секогаш имаат голема цена.

Слики

ЗораЗораЗораЗораЗораЗора

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  денес
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  денес
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  денес
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  денес
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.