poster

Тие што ми посакуваат смрт

Those Who Wish Me Dead (2021)

Режисер: Taylor Sheridan

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Хана (Анџелина Џоли), експерт за преживување, налетува на раскрвавено и трауматизирано 12-годишно момче, тие се движат низ густите шуми бегајќи од двајца безмилосни убијци кои го гонат момчето низ пожарите во дивините на Монтана.
Хана е падобранец-пожарникар која сѐ уште закрепнува од загубата на три животи кои не успеала да ги спаси од пожар. Таа наоѓа утеха во болката што си ја задава самата, без оглед дали тоа е снежна акробација во која настрадува или осамено самозатворање во кулата за набљудување високо во дивините на Монтана.Сепак, кога Конор, слободоумно младо момче, се појавува раскрвавено и трауматизирано во нејзината оддалечена територија, тие мора заедно да поминат километри низ густата шума. Справувајќи се со смртоносните молњи и громови кои им се закануваат, и покрај добрите вештини на Хана за преживување, тие не се свесни за вистинските опасности со кои ќе се соочат: двајца безмилосни убијци го гонат Конор од еден правец, а огромни пламени јазици доаѓаат директно кон нив.

Слики

Тие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смртТие што ми посакуваат смрт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вондер вуман (2017)

  сабота
  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
 • ARQ (2016)

  сабота
  image
  Trapped in a lab and stuck in a time loop, a disoriented couple fends off masked raiders while harboring a new energy source that could save humanity.
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
 • Туѓинец (2010)

  сабота
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.