poster

Работни девојки

Filles de joie (2020)

драма | Белгија, Франција
Cinemax | 6.12.21 | 23:20

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 9/10

СОДРЖИНА

Приказна за три жени кои немаат ништо заедничко освен фактот дека се колешки и дека секој ден заедно ја минуваат границата за да одат на работа. За да можат да живеат достоинствено во Рубе, Франција, тие се проституираат во Белгија.
Аксел, Доминик и Консо делат тајна. Тие водат двоен живот. Секое утро тие се среќаваат на јавниот паркинг за да одат заедно на работа на другата страна од границата. Таму, во борделот, тие стануваат Атена, Сирс и Хера. Како девојки за задоволство, тие се секојдневни херои и секоја жена се бори за своето семејство и за зачувување на достоинството. Кога животот на една од жените е доведен во опасност, тие мора да ги здружат силите за да ја надминат опасноста.

Слики

Работни девојкиРаботни девојкиРаботни девојкиРаботни девојкиРаботни девојкиРаботни девојкиРаботни девојки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Магареќа кожа (1970)

  сабота
  image
  Добра вила помаже принцези да се преруши како се не би морала удати за човјека којег не воли...
 • Зачувај го последниот танц (2001)

  сабота
  image
  Сара е млада девојка чија мајка загинува во сообраќајна несреќа, додека брза на нејзината аудиција за балерина. По овој трагичен настан, Сара се сели кај татко и,...
 • Грубијан (1953)

  сабота
  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Магареќе године (1994)

  сабота
  image
  Филм је снимљен према познатом роману за децу, Бранка Ќопиќа. Ово је прича о доживљајима групе дечака и девојчица у раздобљу преласка из детињства у свет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.