poster

Anna: The Pleasure, the Torment

Anna, quel particolare piacere (1973)

Режисер: Giuliano Carnimeo

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.6/10
(88 гласови)

СОДРЖИНА

Anna is quiet, living with her parents, cashiering at a café bar in Bergamo. She meets and falls for Guido, a Milanese gangster in town to lie low. He pursues her, but also warns her that he's no good. She goes to Milan with him anyway. When she witnesses a Mob hit, Guido's boss wants her compromised so she will never testify against them: Guido pushes her into prostitution. When she becomes pregnant and Guido wants her to have an abortion, she rebels. Can she escape "the life," or is death the only alternative? What about the child?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Куќата Гучи (2021)

  image
  Кога Патриција Реџијани, аутсајдер со скромно потекло, се мажи со член од семејството Гучи, нејзината амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и...
 • Дивљи анѓели (1969)

  image
  "Дивљи анѓели" је југословенски играни филм снимљен 1969. у режији Фадила Хаџиќа. По жанру је мешавина драме и криминалистичког филма, а радња приказује како...
 • Сите светци на мафијата (2021)

  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
 • Кралство на животните (2010)

  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.