СОДРЖИНА

Пред 40 години Силвестер Сталоне беше скоро непознат актер со сон. Овој неверојатен документарец го прикажува создавањето на најнеочекуваната успешна приказна на нашето време раскажана директно од легендата ‘Роки’.
„40 години од Роки: Раѓањето на класиката“, ја раскажува неверојатната приказна за Силвестер Сталоне кога го започнува епското патешествие за да го оживее Роки Балбоа за првпат. Несомнено најсаканиот филмски серијал на генерацијата, сите го доживуваат Роки како најнеочекуваната успешна приказна. Она што се случувало зад камерата е исто така фасцинантно бидејќи тогаш Силвестер Сталоне е скоро непознат актер со сон. Како и неговиот лик во филмот, Силвестер се издига над предизвикот на својот живот и му ја дава на светот својата легендарна серија. Да се гледа како Силвестер Сталоне нè води низ филмот и ни ги прикажува снимките од зад сцената, е како да сме во неговата дневна соба и да го гледаме филмот заедно со него.

Слики

40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки40 години од Роки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Више волим псе (2009)

  image
  Измеѓу града и природе изабрао је природу. Измеѓу сигурног и ризичног посла изабрао је ризични. Измеѓу лоших људи и паса изабрао је псе. Цијена није мала, али то...
 • Јуконски диви гризли-мечки (2021)

  image
  По арктичкиот круг во северен Јукон, Канада, гризли-мечките живеат во сурова средина. Очајнички се обидуваат да накачат доволно тежина за да ги преживеат долгите...
 • The Gene Doctors (2017)

  image
  Targeting the root causes of genetic disease, doctors are transforming patients' lives.
 • New Voices in an Old Flower (2017)

  image
  "It was an era, it was the start of a new vision" says Amha Eshete, the first Ethiopian music producer back in the Golden Age, the days of Swingin' Addis. The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.