рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 7.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Кога исчезнува Една, ќерка ѝ Кеј и внука ѝ Сем патуваат во нивната зафрлена семејна куќа за да ја најдат. По враќањето на Една, Кеј и Сем почнуваат да чувствуваат необично присуство што ја опседнува куќата и ја презема контролата врз Една.
Кога повозрасната мајка Една необјасниво исчезнува, ќерка ѝ Кеј и внука ѝ Сем веднаш одат во нивната зафрлена семејна куќа, наоѓајќи траги за нејзината зголемена заборавност насекаде низ куќата. Откако Една се враќа мистериозно како што и исчезнала, грижата на Кеј за тоа дека мајка ѝ не сака или не може да каже каде била, се судира со големиот ентузијазам на Сем што баба ѝ воопшто се вратила. Кога однесувањето на Една почнува да станува многу насилно, тие двете мислат дека необичното присуство што го чувствуваат во куќата можеби ја презема контролата врз Една. Со филмот „Реликвија“, дебитантката режисерка и сценаристка Натали Ерика Џејмс прикажува незаборавен нов приказ на филмовите за проколнати куќи.

Слики

РеликвијаРеликвијаРеликвијаРеликвијаРеликвија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неприлагоѓени (1961)

  среда
  image
  Плесачица и стриптизета Рослин (М. Монро) развела се од имуќног супруга Рејмонда и одлучила да започне сасвим нови живот. Изненада упознаје знатно старијег...
 • Манон од изворот (1986)

  среда
  image
  Убава, но срамежлива овчарка смислува одмазда против мажите кои со својата алчност ја предизвикале смртта на нејзиниот татко неколку години порано.
 • Кошава (1974)

  среда
  image
  Прича о двојици радника, повратника из иностранства, од којих један жели да наѓе добар посао, а други да зараѓује бавеќи се шверцом. Измеѓу њих двојице нашла се...
 • Бандити у потрази за мамом (2018)

  среда
  image
  Док трагају за мамом која их је напустила Кристијан, Еди, Емран и Сунита улазе у свет улице, где налазе слободу. Постају део уличне џепарошке банде око које се за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.