рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

За осум годишниот Каро, разделбата на родителите е ужасен удар. Својот сакан татко ќе го гледа само за викенд, а со својата мајка заминува во изнајмен стан. Каро е толку очајна, што своите страдања ги прераскажува на Бог, во надеж дека ќе ја слушне. Наеднаш, крупен глас и вели дека тој е Бог и дека ја слуша, но Кари за брзо време сфаќа дека зборува со стар алкохоличар кој живее во истата зграда. За кратко, тој ќе биде вмешан во работите кои ја прават несреќна и ќе мора да ја одигра улогата која му е доделена.

Слики

КАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГКАРО И БОГ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Windstorm 4: Ari's Arrival (2019)

  image
  Grandmother Maria, Sam and the riding instructor Kaan are trying together to keep Gut Kaltenbach running, which is in financial difficulties. The ambitious...
 • Пони са сломљеним крилом (2019)

  image
  Тинејџерка Сидни са породицом живи на ранчу, који је азил за коње. Сви су забринути, јер су суочени са опасношќу да изгубе ранч. Ништа не иде како треба и сви су...
 • Полеке (2003)

  image
  Топла приказна за растење заснована на најпродаваните книги на Гус Куијер за одлучната и убавата единаесетгодишна Полека. Полека живее во голем град и времето го...
 • Mondi dhe Djana (1985)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.