СОДРЖИНА

Играчките се враќаат. Оваа хумористична авантура продолжува кога Енди оди во камп и ги остава своите играчки сами. Работите стануваат подинамични кога еден опсесивен колекционер на играчки по име Ал Меквигин го киднапира Вуди. Во станот на Ал, Вуди дознава дека тој всушност има голема вредност како играчка од телевизиската серија од 1950-тите „Вудис Раундап, па ги запознава и другите скапоцени играчки од таа серија. Тоа се каубојката Џеси, коњот Булзај и копачот на злато Стинки Пит. Назад, на местото на злосторството, Баз Лајтјар и дружината од собата на Енди, Господин Компир, кучето Слинки, Рекс и Хам, тргнуваат во акција да го спасат својот пријател за да не заврши како музејски експонат. Играчките влегуваат од една во друга авантура, брзајќи да го вратат Вуди пред да си дојде Енди.

Слики

Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2Приказна за играчките 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плоди полициската кола (2013)

  вторник
  image
  Плоди је полицијски ауто, задужен да чува ред у свом граду. Сада ќе добити задатак важнији од свих –да заштити нову атракцију парка природе, маму орла ретке врсте...
 • Медо са сјевера 3: Краљевска авантура (2019)

  вторник
  image
  Јин и Деxтер, бивши партнери који обнављају и сакупљају кинеске антиквитете, у сукобу су након што Јин сазна да је Деxтер крао и продавао древне антиквитете из...
 • Ватрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцима (2016)

  вторник
  image
  Бак Даглас, водитељ познате ТВ емисије „Потрага за ванземаљцима”, посеќује Пламенград и сви у граду почињу да траже ванземаљце.
 • Kikoriki: Deja Vu (2018)

  вторник
  image
  Krash decides to throw his best buddy Barry an unforgettable birthday party. He contacts the DejaVu Agency, which organizes exciting time travel adventures. A...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.