СОДРЖИНА

Откако им умира пријателот, богатиот архитект Марсел и неговите неуспешни другари одлучуваат да ја исполнат последната желба на пријателот со тоа што ќе ја прошверцуваат неговата лоша слика на најпрестижната уметничка аукција во Будимпешта.
Марсел, богат но несреќен архитект, наскоро ќе ја доживее најлошата ноќ во својот живот. Не само што е доволно лошо дека тој мора да седи на својот 40-ти роденден на глупава корпоративна вечера, туку и неговите неуспешни пријатели од детството кои тој ги избегнувал последните 20 години, се појавуваат за да прослават. Групата составена од Винс, неталентиран уметник, Алекса, безгрижна девојка, Густи, премногу нервозен ветеринар, Џет, вистински безделник, и Адријан, не баш успешен актер, веќе не му се лути и сите тие се подготвени да го обноват нивното пријателство. Одеднаш вечерта оди во мрачен и трагичен правец што го принудува Марсел да одлучи: уште еднаш да ги остави своите пријатели на цедило, или да се заложи за нив и да им помогне да ја направат најлудата работа во своите животи.

Слики

Грабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во БудимпештаГрабеж во Будимпешта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  денес
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  денес
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  денес
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  денес
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.