СОДРЖИНА

Во оваа музичка адаптација на филмот хит од 1983 кој засекогаш го смени американскиот тинејџерски живот, Џули и Ренди, пар млади љубовници со различно потекло, им пркосат на родителите и пријателите за да останат заедно.
Џули (Џесика Рот) е типична девојка од долината. Со креативен слободен дух, Џули своето време го поминува со нејзините најдобри другарки купувајќи во трговскиот центар Галерија и правејќи планови за матурската вечер. Така е додека не се вљуби во Ренди (Џош Вајтхаус), панк рокер од Сансет Стрип, кој оспорува сѐ што претставува долината и Џули. Покрај противењето на другарите и семејството, Џули мора да се откаже од сигурноста на нејзиниот свет за да го следи своето срце и да открие што навистина значи да се биде девојка од долината. Засновано на рокенрол музика од осумдесеттите, „Девојка од долината“ е музичка адаптација на филмскиот хит од 1983 година кој засекогаш го смени американскиот тинејџерски живот.

Слики

Девојка од долинатаДевојка од долинатаДевојка од долинатаДевојка од долинатаДевојка од долинатаДевојка од долинатаДевојка од долината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рок на времињата (2012)

  image
  Уживајте во забавата и музиката од славните денови на рокенролот. „Рок на времињата“ ја раскажува приказната за провинцијалката Шери и за градското момче Дру, кои...
 • Робин Худ: Мушкарци у хулахопкама (1993)

  image
  Некада давно прави су мушкарци ходали у тајицама. Ако се не слажете с том тврдњом, погледајте филм неокруњеног краља пародија, Мела Броокса - можда промијените...
 • Слава (2009)

  image
  Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за...
 • Дјевојке из Роцхефорта (1967)

  image
  Двије сестре напуштају приморски градиќ Роцхефорт у потрази за љубављу. Запосле се као пјевачице у путујуќем забавном парку. Једна се заљуби у америчког...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.