рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Алкохоличарот и зависник Џејмс (23) има две опции: терапија или смрт. Откако се буди во авион со смачкано лице и без сеќавање за претходните неколку недели, тој оди на рехабилитација каде што открива повеќе од детоксикација и терапија.
Алкохоличарот и зависник од дроги Џејмс (23) има две опции: терапија или смрт. Откако се буди во авион со смачкано лице и без сеќавање за претходните неколку недели, тој оди на рехабилитација каде што открива повеќе од детоксикација и терапија. Откако Џејмс го издржува возбудливото патување на закрепнување на своето скршено тело, тој ја лечи својата скршена душа преку поврзување со други сродни души кои исто така копнеат и се борат за подобар живот. „Милион мали парчиња“ е последниот филм на познатиот режисер Сем Тејлор-Џонсон и во него игра Арон Тејлор-Џонсон со одлична изведба. Заснован на бестселерот на Џејмс Фреј, а по сценарио на Арон Тејлор-Џонсон и Сем Тејлор-Џонсон, во филмот играат и Били Боб Торнтон, Џулиет Луис, Џовани Рибизи и Одеса Јанг.

Слики

Милион мали парчињаМилион мали парчињаМилион мали парчињаМилион мали парчињаМилион мали парчињаМилион мали парчиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.